Mega Kutu, Mega Uygulama

Nivea için iProspect ile beraber yaptığımız 3. Facebook uygulamamız olan Mega Kutu, daha ilk günden çok ses getirdi. Doğru senaryo, doğru uygulama, doğru offline entegrasyonu ve doğru bir medya planlaması ile güzel bir Facebook yarışma stratejisinin nasıl oluşturulması gerektiğinin canlı örneği oldu.

Uygulamanın amacı, mini Creme kutularını barındıran NIVEA Mega kutusu AVM’lerde sergilenirken, onun içinde kaç mini Creme kutusu olduğunu tahmin etmeye dayanıyor. Tahmin hakkını da arttırmak için kullanıcılar, arkadaşlarıyla paylaşması, duvarda uygulamayı paylaşması veya AVM’ye gidip Mega kutunun üzerindeki MS Tag’i okutup, ekstra tahmin hakkı için kodu uygulamadan girmesi gerekiyor. Şu anda ilk 5 saatte 5.000+ tahmin yapıldı ve yaklaşık 2.000 tekil kullanıcı uygulamaya katıldı

Utopic Farm tarafında daha heyecan verici noktası da Facebook’un yeni profil arayüzü olan Timeline (Open Graph) ile entegrasyonu oldu. Geçtiğimiz haftalarda Facebook yeni kullanıcı arayüzü olan Timeline’ı duyurmuş, F8 Istanbul konferansında da birebir örneklendirmişti. PDC ajansı olmanın da ayrıcalıkları ile entegre ilk uygulamamızı hayata geçirmiş olduk. Ne yazık ki, Timeline henüz ‘official’ olarak açılmış değil. O yüzden Timeline’a geçmiş olanlar da dahil olmak üzere kullanıcılar bu entegrasyondan faydalanamıyor olacak. Ama yine de biz Facebook’ta yapılabilicekleri zorlayıp, en iyisine en yenisine sürekli adapte olmaya devam ediyoruz.

Ne yenilik getiriyor Timeline?

Kullanıcıların kullandıkları uygulamalar, duvarınıza birşeyler (Wallpost) düşürürken daha akıllıca bunu yapıyor olacak. Sürekli kullandığınız uygulamaların da bir sabit kutusu olacak.

Şimdilik bu özellik Spotify gibi Facebook-partner uygulamalarda mevcut. Ülkemizden de İzlesene.com Facebook ortaklığı sayesinde erken entegre olan sitelerden biri.

Ve dediğim gibi biz de Facebook PDC ajansı olarak hazır beklemedeyiz 🙂

Geliştirdiğimiz NIVEA uygulamasının detayları için şöyle sitemizin portfolyosuna alalım sizi…

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *