Eylül 2017/2 Öne Çıkanlar

İnternet dünyasının önemli kaynaklarından derlediğimiz, ayın öne çıkan dijital haberlerine hızlıca göz atabilirsiniz.

1. Facebook, Bağımsız Video Chat Uygulaması Bonfire’ı Test Etmeye Başladı.
İlk defa geçtiğimiz Temmuz ayında konuşulmaya başlanan Facebook’un görüntülü konuşma uygulamasında yeni gelişmeler ortaya çıktı. Uygulama Danimarka AppStore’da ilk defa görüntülendi ve adının Bonfire olduğu ortaya çıktı.

Devamını Oku.


2. Facebook’tan Yeni Özellik: Snooze
Dünyanın en popüler sosyal ağlarından Facebook, paylaşımlarından bunaldığınız arkadaşlarınızı geçici olarak “uyku moduna” almanızı sağlayacak yeni bir özelliği test ediyor.

Devamını Oku.


3. Facebook Sürpriz Bir Yenilik Getiriyor!
Facebook, güvenlik ve gizliliğine önem veren çekingen kullanıcıları platformuna dahil etmek üzere yeni bir profil türüne imza atacak gibi gözüküyor.

Devamını Oku.


4. Facebook, Canvas Reklamlarını Instagram Stories’e Taşıyor
Instagram bugün reklamverenler için yeni özelliklerini duyurdu. Yeni gelen özelliklerden en önemlisi şüphesiz Canvas reklamlarının Instagram Stories’e gelmesi oldu.

Devamını Oku.


5. Facebook, WhatsApp Reklamları İçin Harekete Geçti
Yakın zamanda küçük ve orta ölçekli işletmelerin ücretsiz kullanabileceği bir uygulama geliştiren WhatsApp’ın, büyük şirketler için de ek özelliklere sahip ücretli bir uygulamayı yayına almaya hazırlıyor.

Devamını Oku.


6. Instagram Profillerinde Artık Takip Edip Etmediği Bilgisini Görebileceğiz!
Instagram’da bazı kullanıcılara gelen yeni güncellemeyle birlikte, diğer profillerin sizi takip etmediğini profilden görmenizi sağlayan Twitter’da bulunan özellik geldi.

Devamını Oku.


7. Instagram DM İçin Yeni Özellik Geldi!
Instagram, Direkt Mesaj bölümünde yeni özelliklerini aktif ettiğini duyurdu. İşte, Instagram’ın iOS ve Android için gelen yeni özelliğinin detayları…

Devamını Oku.


8. Instagram Ses Tercihinizi Uygulamayı Kapatana Kadar Aklında Tutacak
Instagram akışındaki videolar için her defasında ses açma tuşuna basmak can sıkıcı değil mi? Geri dönüşleri değerlendiren Instagram, ses tercihini hatırlama özelliği ekleyecek.

Devamını Oku.


9. Twitter ‘Popüler Makaleler’ Özelliğini Doğruladı!
Twitter, hem iOS hem Android cihazlara getireceği popüler makaleler özelliği ile takip ettiğiniz kişilerin en çok okuduğu Twitter dışı içerikleri görmenizi sağlayacak.

Devamını Oku.


10. Avrupa’daki Snapchat Kullanıcıları Artık Konum Filtresi Satın Alabilecekler
Bugün itibariyle Avrupa ülkelerinin bir kısmındaki Snapchat kullanıcıları telefonlarından istedikleri anda konum filtresi hazırlayabilecekler.

Devamını Oku.

 

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *