Eylül 2017/1 Öne Çıkanlar

İnternet dünyasının önemli kaynaklarından derlediğimiz, ayın öne çıkan dijital haberlerine hızlıca göz atabilirsiniz.


facebook renkli yorumlar

1. Facebook Renkli Yorumları Test Ediyor
Elveda minimal Facebook, hoş geldin karmakarışık renkli Facebook. Facebook son tasarım güncellemesinde daha minimalist bir yaklaşımı benimsemişti. Daha fazla beyaz alan, daha az göz yoran butonlar, daha temiz ikonların gelmesiyle biz de sevinmiştik. Meğer içten içe bambaşka bir çalışma sürdürüyorlarmış. Durum güncellemelerine getirdikleri renkli arka alan özelliğini şimdi de yorumlara getirmeye hazırlanıyorlar.

Devamını Oku.


2. Instagram Hikayeler Web’e Geliyor
Snapchat’in klonu olan ve günlük aktif kullanıcı sayısıyla Snapchat’i geride bırakan Instagram Hikayeler yakında webde. Instagram’ın web sürümü masaüstü ve mobil web kullanıcıları düşünülerek tasarlandığı belirtilirken, bu hali ile WhatsApp‘ın bir üst modeli diyebiliriz. Hatırlayacağınız üzere Facebook geçtiğimiz günlerde de WhatsApp Web’de Status’u yani hikayeleri yayına almıştı.

Devamını Oku.


facebook insanları anlamak istiyor

3. Facebook, İnsanları Anlamak İstiyor!
Facebook, giriştiği yeni yapay zeka projesiyle birlikte yapay zekaların insan davranışlarını öğrenmesini ve analiz etmesini istiyor. Peki Facebook bunu neden yapmak istiyor?

Devamını Oku.


instagram stories son 24 saat

4. Instagram Hikayelerindeki “son 24 saat” Kısıtı Kalkıyor
Instagram, hikayeler için yeni bir özelliği test ediyor. Bildiğiniz üzere kullanıcılar Instagram’a hikaye atmak istediklerinde yalnızca 24 saat içerisinde çekmiş olduğu resim veya videoları atabiliyordu. Ancak Instagram artık bu süreyi bir haftaya çıkarıyor.

Devamını Oku.


facebook hikayeler herkese açık olacak

5. Facebook Hikayeleri Herkese Açık Hale Geliyor
Facebook, Snapchat’in sevilen özelliği Hikayeler’i önce Instagram’a entegre etmiş, sonrasında da sırayla diğer mecralarına da eklemişti. Mart ayında Facebook’a gelen hikaye paylaşma özelliği artık sadece arkadaşlara değil, tüm dünyaya açık olacak. Kullanıcılar uygulama ayarlarını değiştirerek, hikayelerini herkese açık hale getirebilecek.

Devamını Oku.


twitter gece modu

6. Twitter Gece Modu Özelliğini Masaüstüne Getirdi
Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında hem iOS hem de Android için kullanıma sunulan Twitter’ın “Gece modu” özelliği nihayet masaüstüne için de kullanıma sunuldu. Bir süredir beta sürecinde olan masaüstüne için gece modu ilk olarak Ağustos ayının başında karşımıza çıkmıştı.

Devamını Oku.


tweet zinciri

7. Twitter’dan Tweet Zinciri Özelliği Geliyor
Yeni özelliğin Android uygulamasında test edildiği ortaya çıktı.
Her ne kadar Storm It gibi uygulamalar aracılığı ile sıralı tweet atmak mümkün olsa da Twitter’ın tweet zinciri konusunda kullanıcılara kolaylık sağlamak amacıyla, oluşturulan tweet zincirlerinin tek bir seferde gönderilmesini sağlayan yeni bir özelliği test ettiği ortaya çıktı.

Devamını Oku.


dijital dünya rekabet gücü

8. Dünya Dijital Rekabet Gücü Sıralamasında Türkiye Nerede ?
Uluslararası Yönetim Geliştirme Enstitüsü’nün (International Institute for Management Development-IMD) geçtiğimiz dönemde ilk kez açıkladığı rapora göre söz konusu ülke ekonomisinin yeni teknolojileri anlama ve öğrenme kapasitesi, teknoloji ortamı ve gelecekteki gelişmelere hazır olma performanslarını inceleyerek Dünya Dijital Rekabet Gücü Sıralaması‘nı oluşturdu.

Devamını Oku.


ios 11 özellikleri

9. iOS 11 GM sızdı: iPhone 8’in Birçok Özelliği Belli Oldu
Yeni iPhone modelleri 12 Eylül’de tanıtılacak. Tanıtıma sayılı günler kala iOS 11’in final beta sürümü sızdırıldı. iOS 11 GM sürümünde iPhone 8’in birçok yeni özelliği keşfedildi.

Devamını Oku.


okula dönüş dönemi pazarlama uzmanları

10. Okula Dönüş Dönemi İçin Pazarlama Uzmanlarına 3 Tavsiye
Mobil cihaz kullanımı ve e-ticaretin arttığı yaz aylarının sonunda okula dönüşle birlikte yeni bir pazarlama dönemi başlıyor. Deloitte verilerine göre, yalnızca ABD’de okula dönüş satışlarında 27 milyar dolar harcama yapılması planlanıyor. Bu harcamanın yüzde 36’sı ise sadece çevrimiçi perakendecilerin üzerinden gerçekleşmesi bekleniyor. Avrupa’da ve Türkiye’de de bu sezonun popülerliği artıyor.

Devamını Oku.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *