Ekim 2017/2 Öne Çıkanlar

İnternet dünyasının önemli kaynaklarından derlediğimiz, ayın öne çıkan dijital haberlerine hızlıca göz atabilirsiniz.

kadir has uygulamalı sosyal medya sertifika programı

2010 yılında Kadir Has Üniversitesi bünyesinde kurulan ve Türkiye’nin ilk Sosyal Medya Sertifika Programı olan Sosyal Medya Akademisi’nin kurucu kadrosunda yer alan ve bu oluşuma 2014 yılına kadar öncülük ederek; 300’den fazla sosyal medya profesyonelinin sektöre kazandırılmasında önemli bir rol üstlenen ajans başkanımız Yiğit Kalafatoğlu, 2017 itibariyle Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nden gelen davet üzerine yeni bir müfredat hazırlayarak Kasım ayı itibariyle “Uygulamalı Sosyal Medya Eğitimi” programını hayata geçiriyor.

Devamını Oku.


1995 yılından bu yana hizmet veren, Adana doğumlu bal markası Anavarza Bal ile dijital iletişim çalışmalarını yürütmek üzere el sıkıştık. Sır-Sabır-Armağan diyerek çıktıkları bu yolda, birlikte nice yeni başarılara imza atmak dileğiyle…

Devamını Oku.


Facebook’ta markaların işine yarayan (ve yaramayan) içerikler

1. Facebook’ta Markaların İşine Yarayan (ve yaramayan) İçerikler [Infografik]
Facebook’ta markaların işine yarayan ve yaramayan içerikleri ortaya çıkartmak için yapılan araştırmanın sonuçları ise biraz olsun bu sisi dağıtacak şekilde.

Devamını Oku.


Facebook Keşfet Akışı şimdi masaüstünde

2. Facebook Keşfet Akışı Şimdi Masaüstünde
Sürekli aynı kaynaklardan haber akışı görmekten sıkıldıysanız Facebook’un yavaş yavaş dağıtıma başladığı Keşfet Akışı sizi daha farklı ve ilgi çekici içeriklere götürebilir.

Devamını Oku.


Facebook Live için harika özellik!

3. Facebook Live İçin Harika Özellik!
Facebook, takipçilerinizle etkileşime geçmek anlamında oldukça faydalı olan Facebook Live özelliği için bir yenilik sunmuş durumda.

Devamını Oku.


Facebook Popüler Sosyal Medya Uygulaması TBH’yi Satın Aldı

4. Facebook, Popüler Sosyal Medya Uygulaması TBH’yi Satın Aldı!
Facebook, artık dünya tarihinin en köklü firmalarından biri. Çünkü çıktığı zamanlar çocuk olan insanlar birer yetişkin oldular ve yeni bir nesil bambaşka istek ve alışkanlıklarla geliyor.

Devamını Oku.


Facebook LinkedIn Benzeri Özgeçmiş Özelliğini Test Ediyor

5. Facebook, LinkedIn Benzeri Özgeçmiş Özelliğini Test Ediyor
Facebook, özgeçmiş özelliğini test ediyor. Sosyal medyada paylaşılan ekran görüntüleri, bunun bir kanıtı niteliğinde

Devamını Oku.


Twitter 'a sonrası için kaydet özelliği geliyor

6. Twitter’a “Sonrası İçin Kaydet” Özelliği Geliyor
Twitter kullanıcıları o anda okuyamadıkları tweet’leri daha sonra okumak üzere kaydedebilecekleri bir seçeneğe sahip oluyor. Yeni özellikle ilgili detaylar haberimizde.

Devamını Oku.


Twitter ’dan markalar için yeni özellik

7. Twitter’dan Markalar İçin Yeni Özellik
Kullanıcıların, markalardan her geçen gün daha fazla kişiselleştirilmiş etkileşimler beklediğini gören Twitter, markaların tüketicilere daha sorunsuz kullanıcı deneyimi sağlama talebini de göz önünde bulundurarak yeni formatı Video Web Sitesi Kartı’nı tanıttı.

Devamını Oku.


google loon fiber internet

8. Google Ücretsiz İnternet Dağıtmaya Başladı
Google dünya üzerinde internet erişiminin olmadığı bölgelere internet erişimi sağlamak için üzerinde çalıştığı Project Loon uygulamasını hayata geçirdi. Google bu projesinde gökyüzüne yerleştireceği balonlar ile erişimi zor olan bölgelere kolaylıkla internet götürebilecek. Bu da yaklaşık olarak 4 milyon insanın Google ile internet erişimine sahip olacağı anlamına geliyor.

Devamını Oku.


Google artık fotoğraflarda hayvanları da ayırt edebiliyor

 9. Google, artık fotoğraflarda hayvanları da ayırt edebiliyor
Geleceğe hoş geldiniz; Google artık yüz tanıma teknolojisini kullanarak hayvanları da tanıyabiliyor. Google’ın blog yazısında paylaşılan bilgiye göre, fotoğraf depolama uygulaması Google Fotoğraflar, artık hayvanları yüzlerinden tanıyabiliyor.

Devamını Oku.


mobil uygulama indirilme

10. Mobil Uygulama Gelirleri 17 Milyar Dolara, İndirilme Sayıları 26 Milyara Yükseldi
Küresel çapta mobil uygulamaların hem indirme sayıları hem de gelirleri hızla büyüyor. Mobil uygulama dünyasına odaklanan analiz şirketi App Annie‘nin son raporu da bu büyümeyi net olarak gözler önüne seriyor.

Devamını Oku.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *