Ekim 2017/1 Öne Çıkanlar

İnternet dünyasının önemli kaynaklarından derlediğimiz, ayın öne çıkan dijital haberlerine hızlıca göz atabilirsiniz.

facebook asılsız haber tespiti

1. Facebook, Asılsız Haberleri Tespit Etmeye Yardımcı Olacak Yeni Bir Eğitim Aracını Devreye Aldı
Facebook, insanların asılsız haberleri tespit etmesine yardımcı olacak yeni bir eğitim aracını Türkiye’deki kullanıcılarının hizmetine sundu. 5 Ekim 2017 tarihinden itibaren kullanıma açılmaya başlayan “Asılsız Haberleri Tespit Etme” kılavuzu, dikkat çekmesi amacıyla Türkiye’de Facebook kullanan 44 milyon insanın Haber Kaynağı’nın en tepesinde belirecek.

Devamını Oku.


facebook yüz tanıma özelliğini test ediyor

2. Facebook Hesap Doğrulama İçin Yüz Tanıma Özelliğini Test Ediyor
Popüler sosyal platform Facebook, yeni bir hesap kurtarma yöntemi test etmeye başladı. Kullanıcılar artık yüz tanıma teknolojisini kullanarak kilitlenen hesaplarını açabilecekler. Şirket, özelliği normal iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemine veya e-posta tabanlı hesap kurtarma seçeneğine alternatif olarak düşünüyor. Yeni özelliğe ait görüntülerin ortaya çıkmasıyla birlikte Facebook testi doğruladı.

Devamını Oku.


oculus go

3. Oculus’un Yeni VR gözlüğü Oculus Go Tanıtıldı
Oculus, mobil cihaz temelli Gear VR ile üst sınıf Oculus Rift arasındaki boşluğu dolduracak Oculus Go modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. 199 dolar olarak açıklanan fiyatı ile 129 dolara satılan Samsung Gear VR’dan biraz daha pahalı olan bu cihaz 499 dolarlık Oculus Rift’e göre oldukça ucuz.

Devamını Oku.


twitter karakter sayısı 280 oldu

4. Twitter, Karakter Limitini 280’e Çıkardığını Açıkladı
Twitter, meşhur 140 karakter limitini değiştirme kararı aldı. Dün yaptığı açıklamada yeni karakter limitinin 280 olacağını duyuran Twitter, bu yeni artırılmış sınırın daha fazla kullanıcıyı aktif hale getireceğini düşündüklerini de belirttiler.

Devamını Oku.


instagram yeni anket çıkartmaları

5. Instagram’a İnteraktif Anket Çıkartmaları Geldi
Instagram, takipçilerin soru üzerinde oy kullanabileceği interaktif bir anket çıkartması yayınlayabileceği yeni özelliğini devreye alıyor. Bu özellik sayesinde insanlar ilk defa direkt mesajlaşma dışında Instagram Hikayeler üzerinden başkalarıyla direkt olarak temasa geçebilecek. Instagram bu özelliği ile insanların arkadaş ve takipçileriyle iletişime geçmesini daha da kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Devamını Oku.


instagrama-3-yeni-ozellik

6. Instagram’a Üç Yeni Özellik
Instagram, insanların kendilerini ifade edebileceği, güvenli ve pozitif bir ortam olmaya devam etme çalışmaları doğrultusunda yeni araçları ve nezaket etiketlerini duyuruyor.

Devamını Oku.


snapchat gökyüzü filtreleri

7. Snapchat 6. Yıldönümünü “Gökyüzü Filtreleri” ve 3D Bitmoji Lensleri İle Kutluyor
Snap, bugün popüler uygulaması Snapchat’in altıncı yıldönümünü gökyüzü filtreleri ve yeni 3D Bitmoji lensleri ile kutlayacaklarını duyurdu.

Devamını Oku.


linkedin snapchat filtreleri

8. LinkedIn de Snapchat Filtreleri Kullanacak
LinkedIn de Instagram, Facebook ve WhatsApp gibi Snapchat’teki “hikaye” özelliğini platformuna ekleyen sosyal ağlardan biri oluyor.

Devamını Oku.


snapchattan süpriz bozan ihmalkarlık

9. Snapchat’ten Sürpriz Bozan İhmalkârlık
Gözden kaçan ufak bir ayrıntı, Snapchat’in yeni artırılmış gerçeklik platformunun önceden sızmasına neden oldu.

Devamını Oku.


snapchat bugüne kadar 150 binden fazla spectacles sattı

10. Snapchat Bugüne Kadar 150 Binden Fazla Spectacles Sattı
Katıldığı bir etkinlikte konuşan Snapchat CEO’su Evan Spiegel şirketin kameralı güneş gözlüğünün satış rakamını açıkladı. Spiegel’in ürünün satışlarını iPod’la kıyaslaması dikkat çekti.

Devamını Oku.


whatsapp bir yenilik daha yapıyor

11. WhatsApp Bir Yenilik Daha Yapıyor!
WhatsApp sürekli olarak mesajlaşma uygulamasında değişiklikler yapmayı sürdürüyor. Şirket son olarak, kendi emojilerini duyurmuş durumda.

Devamını Oku.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *