Ağustos 2017/2 Öne Çıkanlar

Bosphorus Dijital Marketing Zirvesi’ne Bekleriz.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bosphorus Dijital Marketing Zirvesi‘nin ana teması “Kurumsal Dijital Varlıkların Yönetiminde Trendler ve Yeni Sosyal Medya Stratejileri”

Dijital varlıkların stratejisine yön veren fikir önderleri, akademisyenler,  kurumsal pazarlama ve teknoloji liderlerinin bir araya geldiği bu konferansta, Ajans Başkanımız Yiğit Kalafatoğlu da Nesnelerin İnterneti ve Yeni Nesil Pazarlama” başlıklı sunumuyla konuşmacılar arasında yer alıyor.

Detaylı Bilgi İçin


facebook hikayeler canlı yayın
1. Facebook, Hikayeler’e Canlı Yayın, GIF ve Metin Paylaşımı Ekledi

Her ne kadar Facebook Hikayeler beklenen ilgiyi görmese de Facebook, bu özelliğe yatırım yapmakta kararlı. Dün eklenen özelliklerle Hikayeler’e yapılan yatırım katlandı; Facebook Hikayeler’de artık Canlı Yayın yapabilecek, iki saniyelik GIFler çekilebilecek ya da renkli arka plana sahip metinler paylaşabileceksiniz.

Devamını Oku.


facebook sanal gerçeklik gözlüğü

2. Facebook Kendi Gözlüğünü Mü Geliştiriyor?

Facebook bünyesindeki Oculus departmanı tarafından yapılan bir patent başvurusu, şirketin bir artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyor olduğunu ortaya çıkartmış durumda. Tabii ki sanal ve artırılmış gerçekliğin sıkça konuşulduğu bir dönemde Facebook’un buna kayıtsız kalması beklenemezdi.

Devamını Oku.


facebook instagram tasarım değişikleri

3. Facebook ve Instagram’da Tasarım Değişikliği

Instagram ve ana şirketi Facebook, kullanıcılara dönük popüler uygulamalarında okunurluk öncelikli iyileştirmelere gittiklerini duyurdular. Her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşan ve Snapchat’ten kopyaladığı Hikayeler özelliği ile dikkatleri üzerine çeken Instagram, yeni özelliği ile biraz daha Facebook’a benziyor.

Devamını Oku.


katil robotlar

4. Elon Musk ve Yapay Zeka Uzmanlarından Katil Robotlar Geliştirilmemesi İçin Açık Mektup

Yapay zeka, teknoloji dünyasının son dönemde en ilgi duyduğu çalışma alanlarından bir tanesi. Gün geçtikçe her alanda kullanılmaya başlanan yapay zeka teknolojisinin savaş robotları haline dönüştürülmesi ise tüm insanlık için endişe verici bir gelişme olarak nitelendiriliyor.

Devamını Oku.


apple game of thrones

5. Apple, Game of Thrones’a Meydan Okuyacak

Orijinal içerik üretimini iyiden iyiye ciddiye alan Apple, Game of Thrones’a rakip olacak diziler çekmek niyetinde. Ancak bütçesi şimdilik biraz kısıtlı görünüyor…

Her ne kadar 1 milyar dolar dizi çekimi için düşük bir bütçe olsa da, şirketin üreteceği yeni program sayısı için hedef rakamın 10 olduğu söyleniyor. Hatta Apple’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue’nun açıklamasına göre, Apple, bir bölümü 10 milyon dolara mal olan Game of Thrones’a rakip olacak diziler üretmek istiyor.

Devamını Oku.


youtube gerçek zamanlı izlenme sayıları6. YouTube İzlenme Sayıları Artık Gerçek Zamanlı Oluyor

Kaydedilmiş YouTube videolarında yer alan izlenme sayıları yakın zamanda gerçek zamanlı olarak takip edilebilecek. Platform yeniliğin testlerine başlamış durumda.

YouTube videoları için izlenme sayıları büyük önem taşıyor. Kanalın ne kadar popüler olduğunu gösteren izlenme sayıları gerçek zamanlı değil. YouTube bu sayıları belirli bir süre öncesine kadar hesap edip yansıtıyor ancak bu değişmek üzere.

Devamını Oku.


nörogerçeklik

7. Yeni Gerçeklik Çağı Geliyor: Nöro-Gerçeklik

Sanal gerçeklik kavramının uygulamaya aktarılmasından sonra benzeri alanlarda yapılan yenilikler daha şimdiden nöro-gerçeklik olarak adlandırılan, doğrudan insan beyni ile kontrolünün sağlanmasını hedefleyen yeni bir teknoloji ile mazide kalmaya adaylar.

Devamını Oku.


8. İşte 2018’de Telefonlarınıza Gelecek 67 Yeni Emoji

Dünyanın daha fazla emojiye ihtiyacı var mı? Büyük ihtimalle yok. Ama dünyadaki hiç kimse yeni gelen emojilere hayır demeyecektir. Emoji severlerin çağrısı da duyulmuş olacak ki 2018 yılında gelecek emojilerin son listesi oluşturulmaya başlandı.

Devamını Oku.


slikon vadisi ırkçı paylaşımlara savaş açtı

9. Silikon Vadisi Irkçı Paylaşımlara Savaş Açtı

Cumartesi günü ABD’nin Virginia eyaletinin Charlottesville kentinde ırkçı gruplar ile ırkçılık karşıtları arasında yaşanan olayların ardından, Silikon Vadisi‘nin dijital devleri neo-Nazi gruplarına, beyaz milliyetçilerine ve ırkçılara karşı yaptırım uygulamaya koyuldu. Facebook, Twitter, YouTube ve LinkedInile Cloudflare gibi güvenlik sistemi şirketleri, platformlarından nefret söylemi barındıran içerikleri kaldırmaya başladı. Irkçılığa karşı önlem alan platformlar arasında Spotify da yer alıyor.

Devamını Oku.


geçmişten bugüne markaların internet siteleri

10.Geçmişten Bugüne Ünlü Markaların İnternet Siteleri

Google, Apple, Twitter, McDonald’s ve daha nice markanın ilk internet sitesi nasıl gözüküyordu?

Devamını Oku.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *