Ağustos 2017/1 Öne Çıkanlar

İnternet dünyasının önemli kaynaklarından derlediğimiz, ayın öne çıkan dijital haberlerine hızlıca göz atabilirsiniz.

didi scorp

Didi İle Scorp’ta Yeni Bir Rekora İmza Attık!
Galaksinin En Soğuk Çayı Didi için, “Soğuk Espriler” temasına sadık kalarak, Televizyon kampanya filmlerini destekleyecek bir kurgu gerçekleştirdik ve kullanıcıların kendi esprilerini üretebilmesi için markayı Scorp’a taşıdık.

Didi adına Scorp’ta “Yanındakine Soğuk Espiri Yap” başlığını yaratarak, kullanıcılardan kendi soğuk esprilerini yapıp göndermesini istedik. Oluştuduğumuz başlık ile, yayında kaldığımız 1 hafta içerisinde 3.022’den fazla gence soğuk espiri yaptırarak, toplamda 2.012.701 izlenme elde ettik!

Devamını Oku.


penti meksika vr deneyimi

VR Teknolojisi İle Meksika Sahillerini Türkiye’ye Taşıdık
Penti’nin 2017 Yaz Koleksiyonundaki Meksika esintilerini, tüketicilere aktarabilmenin en etkili yolu nedir diye düşündük ve Meksika’yı Türkiye’ye getirmeye karar verdik!

Nasıl mı? İlk olarak, Meksika’da yapılan katalog çekimlerinde yerimizi aldık ve 3 gün boyunca tüm planları 360 kameralar ile kayıt altına aldık. Hazırladığımız kurguları, özel olarak tasarlanmış bir uygulama aracılığı ile VR gözlüklere entegre ettik.

Devamını Oku.


türkiye instagram stories kullanımı

1. Türkiye, Instagram Stories’i en çok kullanan 4. ülke oldu
Instagram Stories dün 1. yaşını doldurdu. Günlük hayatımızın bir parçası haline gelen Stories özelliği ile artık markalar takipçileri ile bizler de arkadaşlarımızla daha fazla ve daha kesintisiz bir iletişim içindeyiz. 700 milyon kullanıcıya sahip Instagram’ın Stories özelliği tüm dünyada 250 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyor. Tanıtıldığı ilk günden itibaren 2 ay içinde 100 milyon günlük kullanıcıya erişen Stories, bir yıl içinde eklediği sayısız özellik ile birlikte kullanıcı sayısını 250 milyona çıkardı ve hız kesmişe de benzemiyor.

Devamını oku.


twitter acınacak durumda

2. Twitter acınacak durumda!
Son çeyrek gelirlerini paylaşan Twitter, toplamda 328 milyon kullanıcı açıkladı. Öte yandan bu rakamın ilk çeyrekte açıklanan kullanıcı sayısıyla aynı olması adeta şok etkisi yarattı. Analistlerin 4 milyon yeni kullanıcı kazanmasını beklediği platform ciddi bir sorunla karşı karşıya.

Devamını oku.


ünlülerin twitter hesapları botvari

3. Ünlülerin Twitter hesapları daha çok “bot-vari” davranıyorlar
Bu ay Cambridge Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, Twitter’da çok fazla takipçisi olan ünlü hesapların birçoğu botlar tarafından yönetiliyormuş gibi davranıyor. Her ne kadar gerçek kullanıcılar gibi görünseler de veya gerçek kullanıcılara ait olsalar dahi, bu hesapların çoğunun bot-vari paylaşımlar yaptığı görülüyor.

Devamını oku.


türkiye 100 kişi olsaydı

4. Türkiye 100 kişi olsaydı, neler mi olurdu?
Araştırma ve danışmanlık şirketi Konda, geçtiğimiz ay gerçekleştirilen bir araştırması için Kramp imzalı bir reklam filmi yayınladı.
Konda’nın Temmuz ayında gerçekleştirdiği araştırma, Türkiye’nin 100 kişilik bir popülasyona sahip olması durumunda nasıl bir toplumsal yapıyla karşı karşıya kalacağımızı ortaya koyuyor. Türkiye’deki 18 yaş üstü 56 milyonluk yetişkin nüfusunu yansıtan temel sayısal verileri kısa bir videoda bir araya getiren ve 2015 yılından bugüne olan bilgileri kapsayan Konda çalışmasına göre Türkiye 100 kişi olsaydı

Devamını oku.


e-ticaret abonelik modeli

5. E-ticaretin yeni trendi: Abonelik modeli
Abonelik modeli Türkiye’de yeni yeni gelişiyor, mevcut e-ticaret yapan firmalar bu sisteme uyarlayabilecekleri ürünleri varsa hızlıca buna da geçiş yapıp pazardan pay almaya çalışıyorlar. Bireysel girişimci sayısında da hızlı bir artış var, bunun da en büyük sebebi sıfırdan internet sayfası kurmak ile uğraşmanıza gerek kalmadan bu sisteme özel internet sayfası yapan firmaların olması.

Devamını oku.


6. Facebook Hikayeleri herkese açık hale geliyor
Facebook, Instagram’daki gibi herkese hikayelerini dünyaya açma imkanı tanıyacak. Facebook, Snapchat’in sevilen özelliği Hikayeler’i önce Instagram’a entegre etmiş, sonrasında da sırayla diğer mecralarına da eklemişti. Mart ayında Facebook’a gelen hikaye paylaşma özelliği artık sadece arkadaşlara değil, tüm dünyaya açık olacak. Kullanıcılar uygulama ayarlarını değiştirerek, hikayelerini herkese açık hale getirebilecek.

Devamını oku.


linkedin tinder özelliği

7. LinkedIn’e Tinder benzeri eşleşme özelliğini geliyor
İş dünyasının önde gelen LinkedIn, ilk olarak Tinder uygulamasında kullanılan sağa veya sola kaydırarak karşıdaki kişiyle eşleşme özelliğini, iş aramalarında kullanacak.

Devamını oku.


parodi hesapla mcdonalds

8. Parodi Hesapla McDonald’s ile Takipçilerini Kandırdılar
Sosyal ağların hayatımızın neredeyse her alanını değiştirdiği, farklı ihtiyaçlara cevap veren ve hatta bu ihtiyaçları yaratan platformlarda, elbette yalan haber yayan ve böylece kişi ya da kurumlarla dalga geçecek kadar bol zamanı olan kişiler de var. Zira kendisi hayatta olsa da Münir Özkul’u sosyal medyada kaç kez öldürdüklerinin hesabını artık bıraktık. Parodi hesaplar da işin cabası oldu.

Twitter, geçtiğimiz hafta sonu sosyal ağların bu yönünü bize bir kez daha gösteren bir örnekle çalkalandı. Kendini McDonald’s’ın Hong Kong’daki Twitter hesabı gibi gösteren bir parodi profil, tuhaf tweet’ler paylaşmaya başladı ve kısa bir sürede birçok Twitter kullanıcısının dikkatini çekti.

Devamını oku.


9. Markalar kendi parasını bassaydı
Son 10-20 yıldır devletlerin modernleşmesi gerektiği söylentisiyle yaşıyoruz. Refah devleti, kriz ve ekonomik değişimler yüzünden zarar gördü. Refah devletinin kötü yönetildiği fikri iyice yaygınlaştı. Şirket yöneticilerinin gücü arttıkça değişim büyük bir hızla devam ediyor.

Devamını oku.


 


10. Aydınlı tostçudan Hollywood’a taş çıkaran reklam filmi
Aydın’da hizmet veren Harbi Lezzet isimli bir tost büfesinin dün Facebook hesabından yayınladığı, Hollywood yapımlarına selam duran üç buçuk dakikalık reklam filmi interneti kasıp kavuruyor şu sıralar.

Devamını oku.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *